infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Z promilami na rowerze wodnym

2019-07-01
Policyjni wodniacy podczas patrolu na Jeziorze Ełckim zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rybnika, który pływał rowerem wodnym mając pół promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Fot. KPP Ełk
Od kilku już tygodni ełckie jeziora patrolowane są przez policjantów. Niestety nie wszyscy turyści i mieszkańcy pamiętają o zakazie korzystania ze sprzętu wodnego pod wpływem alkoholu.

W niedzielę policyjni wodniacy podczas patrolu na Jeziorze Ełckim skontrolowali stan trzeźwości 22-letniego mężczyzny pływającego rowerem wodnym. Okazało się, że mężczyzna pływał mając blisko pół promila alkoholu w organizmie. 22-latek został ukarany mandatem karnym, rower wodny natomiast przekazano trzeźwej osobie.

W trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą policjanci apelują o rozwagę i bezwzględne przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa. Przypominają też, że za pływanie żaglówkami, łódkami, kajakami czy rowerami wodnymi pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny, ale przede wszystkim jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych jak i innych osób wypoczywających nad wodą.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry