infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Odpracowali 55 tysięcy złotych

2019-07-18
W I półroczu 2019 roku zadłużeni najemcy lokali komunalnych w Ełku odpracowali zaległości czynszowe na kwotę ponad 55 tys. zł.

Fot. shutterstock
Najemcy lokali komunalnych i socjalnych mogą odpracować swój dług. Osoby, które z różnych przyczyn życiowych zalegają ze spłatą zadłużenia w zajmowanych mieszkaniach znajdujących się w zasobach miasta, mogą wykonując różne prace porządkowe rozliczyć się ze swoich zobowiązań. Miejski program, dzięki któremu istnieje szansa całkowitego lub częściowego anulowania zadłużenia, realizowany jest w Ełku od maja 2012 r.

Od początku 2019 roku z tej formy odpracowania zaległości skorzystało łącznie 20 rodzin, na łączną kwotę ponad 55 tys. zł. Natomiast od maja 2012r. z programu skorzystały 152 rodziny odpracowując dług na kwotę ponad 1,2 mln zł. Największy dług, jaki odpracowała wspólnie cała rodzina wynosił ok. 32 000 zł.

O zmianę spłaty zadłużenia czynszowego mogą ubiegać się najemcy lokali komunalnych i socjalnych, których zobowiązanie finansowe przekracza 2 tys. zł. Osoby decydujące się na taką formę rozliczenia nie otrzymują wynagrodzenia za pracę. Nie są zatrudniane na podstawie umowy o pracę lecz na zasadzie umowy świadczeń rzeczowych, rozliczenie dokonywane jest przez pomniejszenie ich długu o umowną stawkę - 10 zł za godzinę. Istnieje również możliwość rodzinnego (tylko osoby pełnoletnie) odpracowania długu.

Więcej informacji na temat tej formy spłaty zadłużenie czynszowego uzyskać można w Wydziale Mienia Komunalnego Urzędu Miasta Ełku, tel. 87 732-62-21.
ie (UM Ełk)

Reklama


do góry