infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Obywatelskie zatrzymania pijanych kierowców

2019-08-08
Dzięki reakcji świadków z ruchu wyeliminowano dwoje nietrzeźwych kierujących - 56-letnia mieszkanka Ełku kierowała volkswagenem mając ponad dwa promile alkoholu w organizmie, a 38-letni mieszkaniec gminy Prostki jechał fordem mając 2,3 promila.

Fot. policja.pl
Na pochwałę i uznanie zasługuje reakcja świadków, którzy zareagowali widząc niebezpieczną jazdę nietrzeźwych kierujących. Dzięki ich postawie policjanci zatrzymali wczoraj dwoje nietrzeźwych kierujących.

Do pierwszego zatrzymania doszło o godzinie 15:45 w Ełku na osiedlu Konieczki. Według zgłoszenia kobieta kierująca samochodem marki VW Phaeton cofając i przejeżdżając przez chodnik na miejsce postojowe w pobliżu przystanku MZK spowodowała zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym kobiecie, która szła chodnikiem. Na szczęście piesza widząc jadące na nią auto zdążyła przed nim uciec. Jak ustalili policjanci, po chwili kierująca uderzyła w zaparkowany nieopodal samochód. Widząc to świadek zdarzenia uniemożliwił kobiecie dalszą jazdę, wyjmując jej kluczyki ze stacyjki. Później jeszcze pilnował do czasu przyjazdu patrolu. Okazało się, że kobieta była pijana. Przeprowadzone przez policjantów badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejna zatrzymanie miało miejsce w Ełku na ulicy Pułaskiego o godzinie 23:30. Tu świadek zatrzymał 38-letniego pijanego kierującego samochodem marki Ford Focus. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 2,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Teraz nieodpowiedzialnym kierowcom grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, świadczenie pieniężne w wysokości co najmniej 5.000 zł oraz utrata uprawnień do kierowania.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry