infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Karuzela w Ełku się rozkręca

2019-12-11
We wtorek, 10 grudnia, w obecności władz Ełku odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum handlowego Karuzela. Otwarcie obiektu planowane jest na IV kwartał 2020 roku.

Fot. mat. inwestora
Karuzela w Ełku to jeden z największych projektów będących efektem współpracy belgijskiego inwestora Mitiska REIM oraz polskiego dewelopera Karuzela Holding. Obiekt powstanie przy ulicy Przemysłowej, w sąsiedztwie sklepu Castorama.

- To kolejna inwestycja, o którą skutecznie zabiegaliśmy jako samorząd. Pierwsze plany realizacji inwestycji pojawiły się przed około 9- laty, kiedy pojawili się pierwsi inwestorzy. Nabyli oni grunty od pierwotnej firmy, a w ubiegłym roku również od miasta Ełku. Cieszę się, że ostatecznie po wielu rozmowach oraz znalezieniu partnerów podjęta została decyzja o budowie galerii - powiedział Tomasz Andrukiewicz prezydent Ełku.

- Ta inwestycja to nowe miejsca pracy, to także nowe wpływy z podatku od nieruchomości do budżetu miasta. Miejsce to spowoduje, że więcej osób będzie korzystało z usług handlowych w Ełku. Dzięki niej rozwinie się także rynek podwykonawców - dodaje Tomasz Andrukiewicz.

W ramach inwestycji na działce przy ulicy Przemysłowej zrealizowany zostanie kompleks budynków o powierzchni ponad 21 000 mkw., które razem z istniejącym sklepem Castorama będą stanowiły obszar o największej koncentracji handlu w regionie. W nowych budynkach znajdzie się ponad 30 sklepów oraz największy w regionie hipermarket spożywczy b1 z grupy Schiever, który jest franczyzobiorcą Auchan. Powstanie również stacja paliw i restauracja przejazdowa. Przed centrum handlowym zostanie zbudowany przestronny parking naziemny, który docelowo pomieści 1 200 samochodów osobowych. W Karuzeli swoje lokale otworzą m.in. Sinsay, Cropp, House, CCC, KIK, Pepco, Media Expert, Martes Sport oraz Rossmann i inni.

– Projekt cieszy się dużym zainteresowaniem, co wynika z potencjału samego miasta, jak również planowanych inwestycji infrastrukturalnych w regionie. Karuzelę w Ełku wyróżniać będzie wiele. Są to przede wszystkim: łatwa dostępność komunikacyjna, duża oferta handlowa, największy w regionie i najnowocześniejszy hipermarket oraz duży, jednopoziomowy parking. Mogę śmiało powiedzieć, że z dniem dzisiejszym staliśmy się oficjalnie integralną częścią tego miasta – dodaje Grzegorz Pękalski, Prezes Zarządu Karuzela Holding.

Karuzela na etapie realizacji inwestycji zapewni zatrudnienie nawet dla 350 osób. Całkowity koszt inwestycji w Ełku to ponad 100 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na IV kwartał 2020 r. Inwestorami są Karuzela Holding i Mitiska REIM, a generalnym wykonawcą – CFE Sp. z o.o.

– Cieszymy się, że inwestorzy Karuzeli w Ełku zaufali firmie CFE i postanowili właśnie z nami zrealizować ten projekt. Tempo prac jest intensywne i postępuje zgodnie z wyznaczonym harmonogramem. Plac budowy został nam udostępniony 6 listopada br., a już wykonaliśmy m.in. roboty ziemne, sieci, w tym tygodniu zaczynamy budować fundamenty hali. Mogę zapewnić, że w przyszłym roku o tej samej porze, będziemy świętować uroczyste otwarcie Karuzeli w Ełku – podkreśla Bruno Lambrecht, Dyrektor Generalny CFE Sp. z o.o.
informacja prasowa / UM Ełk

Reklama


do góry