infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Podejrzenie koronawirusa u dwójki ełczan!

2020-03-02
Dzisiaj (2 marca) dwie osoby z ul. Gdańskiej Ełku zostały zabrane specjalistycznym transportem na oddział zakaźny szpitala w Ostródzie z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Podejrzenie koronawirusa występuje u dwóch mieszkańców Ełku, którzy niedawno wrócili z Wielkiej Brytanii. Zgłosili oni objawy przeziębienia i gorączki, zgodnie z procedurami zostali przewiezieni na obserwację do Ostródy, gdzie przeprowadzone zostaną badania potwierdzające lub wykluczające zakażenie koronawirusem.


Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że każda osoba powinna bezzwłocznie telefonicznie powiadomić stację sanitarno-epidemiologiczną w swoim powiecie, jeśli była w krajach objętych zakażeniem nowym koronawirusem SARS-CoV-2 w ciągu ostatnich 14 dni (Chiny, Korea Południowa, Północne Włochy, Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan) i po powrocie zaobserwowała u siebie następujące objawy: wysoka gorączka, kaszel, duszności, ból mięśni, mocno pogorszone samopoczucie.

PSSE Ełk ul. Toruńska 6A/1
telefon dyzurny całodobowo
603 058 000


NFZ od 26.02.2020 r. uruchomił infolinię w sprawie jak się zachować w przypadku podejrzenia o kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem lub wystąpienia w/w objawów. Infolinia jest dostępna przez całą dobę pod numerem 800 190 590
ie

Reklama


do góry