infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Pakiet osłonowy dla ełckich przedsiębiorców

2020-03-25
Prezydent Ełku wprowadził pierwszy pakiet osłonowy dla przedsiębiorców pn. „Wsparcie” - działania pomocowe dla lokalnego biznesu.

Fot. UM Ełk
Aktualna sytuacja związana ze stanem epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 jest szczególnie dotkliwa dla przedsiębiorców. Negatywne skutki wynikające z zamknięcia lub znacznego ograniczenia działalności odczuwają nie tylko osoby prowadzące biznes w branży gastronomicznej, turystycznej, hotelarskiej, usługowej czy przewoźnicy. Problem ten dotknął w zasadzie już większość gałęzi gospodarczych.

Dlatego mając na względzie skutki gospodarcze pandemii koronawirusa, a także wychodząc naprzeciw problemom i wyzwaniom, z jakimi zmagać się będą przedsiębiorcy, prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz wprowadził pierwszy w mieście pakiet osłonowy pod nazwą „Wsparcie”. Skierowany jest on do przedsiębiorców (w szczególności mikro i małych) prowadzących działalność w różnych branżach.

Co zawiera pakiet osłonowy „WSPARCIE” ?

Pakiet 1:
Przedsiębiorcy, wynajmujący miejskie lokale na prowadzenie działalności gospodarczej o charakterze usługowym, którzy musieli zamknąć lub znacząco ograniczyć swoją działalność, mogą, po złożeniu indywidualnego wniosku skorzystać:
  • ze zwolnienia z naliczonego czynszu,
  • z obniżenia jego kwoty,
  • rozłożenia na raty lub odroczenia terminu płatności.


Pakiet 2:
W uzasadnionych przypadkach i na indywidualny wniosek przedsiębiorcy - podatnika podatku od nieruchomości, będzie możliwość:
  • odroczenia terminu płatności podatku,
  • rozłożenia zapłaty podatku na raty,
  • umorzenia określonej części zaległości podatkowych,
  • rezygnacji z naliczonych odsetek.

ie (UM Ełk)

Reklama