infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

500 złotych na BLIKa

2020-07-22
Policjanci z Ełku wyjaśniają kolejną sprawę oszustwa metodą na BLIKa. Policja apeluje o ostrożność.

Oszustwo na BLIKa to coraz bardziej popularny sposób, jaki wykorzystują przestępcy na wyłudzanie pieniądze przy płatnościach dokonywanych drogą elektroniczną za pomocą kodu BLIK.

Wczoraj kolejna osoba powiadomiła ełckich policjantów, o tym, że ktoś włamał się na jej Facebooka, uzyskał dostęp do aplikacji Messenger, a następnie za jej pośrednictwem wysłał do znajomych pokrzywdzonej wiadomości, w których pytał czy posiadają oni opcję płatności BLIK-iem. W przypadku otrzymania pozytywnej odpowiedzi prosił o wygenerowanie i podanie kodu BLIK do opłacenia pilnego zamówienia internetowego. Zapewniał, że taką samą kwotę przeleje na rachunek bankowy. Od jednej z osób, która pozytywnie odpowiedziała na taką prośbę i podała kod BLIK, a następnie autoryzowała przelew sms-em, który otrzymała na telefon, sprawca pobrał z konta 500 zł.

Policja apeluje. Absolutnie nie należy przekazywać kodów, nawet jeśli osoba, która do nas napisze jest nam znana i bliska. Trzeba mieć świadomość, że ktoś mógł włamać się na konto naszego znajomego i wykorzystując znajomość chce nas oszukać i okraść. Warto wiedzieć, że w przypadku przekazania kodu BLIK, osoba która go otrzyma może praktycznie z każdego bankomatu wypłacić pieniądze bez użycia karty.
ie (KPP Ełk)

Reklama


do góry