infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Ełcka młodzież zabrała głos

2021-06-01
Czwarta sesja nieformalnej Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku odbyła się dzisiaj (1 czerwca) w Ełckim Centrum Kultury.

Fot. UM Ełk
Przedstawicielki i przedstawiciele ełckich szkół podstawowych zebrali się dzisiaj w Ełckim Centrum Kultury, by po raz kolejny zabrać głos w sprawach ważnych z punktu widzenia dzieci i młodzieży. Dwudziestu dwóch młodocianych radnych po raz czwarty zasiadło do obrad. Termin spotkania nie był jednak przypadkowy. Dzień Dziecka jest bowiem doskonałym czasem, by uważniej wsłuchać się w opinie uczniów i obywateli, podjąć dyskusje i odpowiedzieć na pojawiające się pytania. Dlatego na wszystkie postulaty, wnioski oraz sugestie odpowiedzi udzielał prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. W spotkaniu uczestniczyli także Artur Urbański zastępca prezydenta Ełku oraz Ewa Awramik przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury.

Tym razem w trakcie sesji nieformalnej Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta Ełku młodzi radni podjęli Postanowienia w sprawach:
  • wprowadzenia Karty Młodego Ełczanina,
  • wprowadzenia działań integracyjnych między szkołami podstawowymi w Ełku,
  • opieki psychologicznej w szkołach podstawowych,
  • zmiany Uchwały Nr XLI.417.18 Rady Miasta Ełku z dnia 27 lutego 2018 r. w sprawie zasad przyznawania stypendiów dla uczniów uczących się w szkołach, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Ełk.

W wolnych wnioskach omawiane były kwestie: utworzenia w Ełku parku dla psów, poprawy infrastruktury turystycznej (np. wybudowania schroniska dla młodzieży, hostelu, utworzenia pola namiotowego), utworzenia dziecięco-młodzieżowego teatru amatorskiego, przebudowy ronda na skrzyżowaniu ulic Suwalskiej, Przemysłowej i Alei Tysiąclecia oraz budowy ścieżki rowerowej z centrum miasta do Zespołu Szkół Sportowych.
ie (UM Ełk)

Reklama