infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 28 lutego 2024 roku, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Przewrócona wywrotka zablokowała drogę Ełk - Białystok

2021-08-04
Policjanci wyjaśniają okoliczności przewrócenia się wywrotki przewożącej piasek. Droga krajowa Ełk - Białystok była całkowicie zablokowana przez kilka godzin. Okazało się, że kierowca pojazdu był pod wpływem alkoholu.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło wczoraj na drodze krajowej K-65 w miejscowości Zdunki. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący pojazdem ciężarowym jadąc w kierunku Ełku z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie chcąc wrócić na właściwy pas, doprowadził do przewrócenia pojazdu i wysypania przewożonego piasku. Droga krajowa K 65 na trasie Ełk - Białystok była całkowicie zablokowana przez blisko 5 godzin. Policjanci, żeby umożliwić ruch pojazdów zorganizowali objazdy.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało u kierowcy 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto została mu pobrana krew do badań na zawartość środków odurzających. Mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu. Za co grozi kara aresztu oraz kara grzywny do 5.000 zł. W zależności od wyniku badania krwi oraz ustaleń w sprawie kwalifikacja prawna może ulec zmianie.
KPP Ełk

Reklama