infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Ulica Pułaskiego pozostanie jednokierunkowa

2021-10-01
Organizacja ruchu na ul. Pułaskiego w Ełku pozostaje bez zmian. Od 1 października na stałe będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy od ul. Wojska Polskiego do ul. Zamkowej.

W okresie wakacyjnym na ul. Pułaskiego obowiązywał ruch jednokierunkowy. Zmiana ta została wprowadzona w wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych oraz opinii m.in. mieszkańców Ełku, instytucji publicznych, organizacji pozarządowych oraz właścicieli restauracji działających przy promenadzie. Wyznaczone zostały jednocześnie dodatkowe miejsca postojowe dla pojazdów zaopatrzenia i taxi.

Od momentu wprowadzenia ruchu jednokierunkowego na ul. Pułaskiego zaobserwowano znaczące uspokojenie ruchu drogowego, co znacząco przyczyniło się do poprawy poziomu bezpieczeństwa. Dodatkowym atutem jest również zwiększenie ilości miejsc parkingowych dla pojazdów zaopatrzenia, przez co ulica jest blokowana w mniejszym stopniu.

W związku z powyższym Prezydent Miasta Ełku podjął decyzję o przedłużeniu obowiązywania organizacji ruchu od 1 października na czas nieokreślony.
ie (UM Ełk)

Reklama