infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 15 czerwca 2024 roku, imieniny: Jolanty, Lotara, Wita

Kolejny budynek z mieszkaniami komunalnymi powstanie przy ulicy Kolejowej w Ełku

2021-10-26
Miasto Ełk pozyskało 5 mln zł z Banku Gospodarstwa Krajowego na budowę kolejnych 36 mieszkań komunalnych przy ul. Kolejowej.

Fot. UM Ełk
Budowa bloku z lokalami mieszkaniowymi stanowiącymi mieszkaniowy zasób miasta przy ul. Kolejowej to kolejna inwestycja, którą zrealizuje ełcki samorząd. Powstanie w nim 36 nowych lokali mieszkalnych. Planowana data rozpoczęcia inwestycji to czerwiec 2022 r. Natomiast zakończenie przewiduje się w czwartym kwartale 2023 r. Realizacja prac będzie możliwa po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym.

Miasto Ełk podpisało już umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego o udzielenie finansowego wsparcia w kwocie ponad 5 mln zł ze środków budżetu państwa z Funduszu Dopłat na budowę nowych mieszkań komunalnych

Będzie to kolejna tego typu inwestycja w Ełku. W 2021 roku do użytku został oddany pierwszy budynek komunalny przy ul. Kolejowej, w którym powstało 60 mieszkań.

Z mieszkań tych korzystają ełczanie, rodziny, które znajdują się w sytuacji materialnej uniemożliwiającej zakup własnego mieszkania. Ponadto ełcki samorząd wywiązując się z zapisów ustawy podejmuje działania mające na celu zwiększenie dostępności tego typu mieszkań.
UM Ełk

Reklama