infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Okaleczył dwie osoby

2021-10-28
Ełccy policjanci zatrzymali mężczyznę, który poważnie ranił nożem swojego kolegę oraz złamał szczękę 19-letniej kobiecie. 21-latek przy pomocy wózka sklepowego próbował również włamać się do marketu.

Fot. policja.pl
W niedzielę (24.10.2021r.) wieczorem policjanci zatrzymali 21-letniego mieszkańca powiatu ełckiego, który ugodził nożem swojego kolegę, z którym tego dnia pił alkohol. Pokrzywdzony z raną brzucha i przedramienia trafił do szpitala, gdzie był operowany. Sprawca zaatakował również 19-latkę, która była razem z nimi. Mężczyzna uderzając dziewczynę w twarz spowodował u niej złamanie szczęki.

Chwilę później został zatrzymany przez policjantów, po tym jak próbował włamać się do jednego z ełckich marketów. Aby dostać się do środka 21-latek uderzając wózkiem sklepowym wybił dwie szyby w automatycznych drzwiach wejściowych. Wartość tych strat została oszacowana na kwotę 5.000 zł. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Spod sklepu sprawca trafił wprost do policyjnego aresztu. Okazało się, że zatrzymany 21-latek poszukiwany był listem gończym przez Sąd Rejonowy w Wieluniu w celu odbycia zastępczej kary 180 dni pozbawienia wolności. Policjanci przedstawili 21-latkowi zarzuty uszkodzenia ciała dwóch osób i spowodowania uszczerbku na zdrowiu oraz usiłowania kradzieży z włamaniem do sklepu.

Sąd na wniosek prokuratora aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.
KPP Ełk

Reklama