infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Akcja "Śmieci oddajesz - drzewko dostajesz"

2022-04-20
W ramach obchodów Ełckich Dni Ziemi w piątek 22 kwietnia od godziny 12:00 rozpocznie się przekazywanie sadzonek drzew. Każdy, kto pojawi się w Centrum Edukacji Ekologicznej i przyniesie ze sobą małe elektrośmieci otrzyma za nie sadzonkę drzewka. W tegorocznej akcji "Śmieci oddajesz - drzewko dostajesz" przygotowanych zostało 500 sadzonek dębów, grabów, świerków oraz lip.

Fot. UM Ełk
Ideą akcji „Śmieci oddajesz – drzewko dostajesz” jest aktywne dbanie o środowisko naturalne oraz przypomnienie, jak ważna jest segregacja, szczególnie elektroodpadów, które zawierają liczne substancje szkodliwe oraz trujące. Najważniejszy jest jednak aspekt edukacyjny, czyli uświadamianie mieszkańców, że tego typu odpadów nie wolno wyrzucać do zwykłego kosza na śmieci i należy z nimi postępować w odpowiedni sposób.

Jedna sadzonka drzewa wydawana będzie za 10 sztuk baterii lub drobny elektrośmieć (telefon, ładowarka, myszka komputerowa). Każdy uczestnik akcji może otrzymać maksymalnie dwa drzewka.

Podczas trwania akcji rozdawania sadzonek będzie okazja porozmawiania z doradcą energetycznym Urzędu Miasta Ełku na temat programu „Czyste Powietrze”. Wszystkie osoby zainteresowane otrzymaniem dotacji na wymianę źródła ciepła oraz kompleksową termomodernizację będą miały okazję poradzić się eksperta w zakresie zasad programu „Czyste Powietrze".
UM Ełk

Reklama