infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Ełk „Gminą na 5!” w rankingu SGH

2022-08-09
Miasto Ełk, jako jedyne w województwie warmińsko-mazurskim otrzymało tytuł „Gminy na 5!” w rankingu Instytutu Przedsiębiorstwa w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Fot. UM Ełk
Ranking „Gmin na 5!” przygotowany został przez Studenckie Koło Naukowe Akceleracji, działające przy Instytucie Przedsiębiorstwa Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Do badania włączono 687 gmin z całej Polski. Tytułem „Gminy na 5!” nagrodzono jedynie 54 jednostki samorządu terytorialnego, w tym miasto Ełk – jako jedyne w województwie warmińsko-mazurskim.

Badanie składało się z dwóch elementów. Pierwszym była użyteczność oficjalnych witryn internetowych prowadzonych przez gminy, w szczególności z puntu widzenia potencjalnych przedsiębiorców oraz inwestorów (przyjęto 31 różnych kryteriów). Zespół badawczy wysoko ocenił miejską stronę www.elk.pl (13/15 punktów).

Drugim kryterium była ocena kontaktu drogą elektroniczną z wykorzystaniem metody „tajemniczego klienta”, który wcielił się w rolę potencjalnego inwestora.

Badania prowadzone są od 2014 roku i poświęcone są tematyce zachowań/inicjatyw przedsiębiorczych gmin w zakresie obsługi przedsiębiorców. Patronat honorowy nad badaniami objęła Polska Agencja Inwestycji i Handlu. Była to 7. edycja rankingu.
UM Ełk

Reklama