infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 28 lutego 2024 roku, imieniny: Ludomira, Makarego, Wiliany

Ełccy policjanci oddali krew

2022-12-21
Policjanci z Ełku zorganizowali w świetlicy swojej komendy akcję krwiodawstwa. Zbliżające się święta to doskonała okazja na podarowanie potrzebującym tak wyjątkowego prezentu.

Fot. KPP Ełk
Z okazji zbliżających się świąt policjanci zorganizowali akcję honorowego oddawania krwi w ełckiej komendzie. Dzięki pracownikom Terenowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Ełku policyjna świetlica na kilka godzina zamieniła się w punkt poboru krwi. Każdy doskonale zdaje sobie sprawę, że taki prezent warto i należy podarować, zwłaszcza w tym szczególnym czasie. Oddając krew pomagamy osobom potrzebującym, które przechodzą niejednokrotnie ciężkie operacje w wyniku wypadku lub choroby - może to być decydujące dla zdrowia i życia. Krwi nie można wyprodukować, więc jedynym sposobem na jej zapotrzebowanie jest oddanie jej przez drugiego człowieka.

Pomysłodawcą akcji był podinsp. Waldemar Przekop, który sam od wielu lat jest honorowym krwiodawcą. Posiada m.in. odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Policjant skutecznie motywuje i zachęca także innych do krwiodawstwa.

Dzięki przeprowadzonej w komendzie akcji, bank krwi zwiększył swoje zasoby o kolejne litry tego bezcennego daru.
KPP Ełk

Reklama