infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 kwietnia 2024 roku, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Młody kierowca dachował w rowie

2023-01-23
Poważnie wyglądało sobotnie zdarzenie drogowe niedaleko Przykopki. 18-letni kierowca, jadący z pasażerem, stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Mimo dużych zniszczeń pojazdu, młodzi mężczyźni nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierowca został ukarany mandatem.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia drogowego doszło w sobotę (21.01.2023 r.) w okolicy miejscowości Przykopka. 18-letni kierujący osobowym seatem nie dostosował prędkości do warunków na drodze, stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w drzewo i dachował. Jechał z nim o rok młodszy pasażer. Na szczęście pomimo dużych uszkodzeń pojazdu, młodzi mężczyźni nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem kierowca został przez policjantów ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych. Na jego konto trafi także 12 punktów karnych.

Prawo jazdy to przywilej wiążący się z ogromną odpowiedzialnością za siebie oraz innych uczestników ruchu. Jak się okazało 18-latek ma uprawnienia od pół roku. To zdarzenie może być przestrogą szczególnie dla innych młodych kierowców, aby na drodze zachowali szczególną ostrożność i nie przeceniali swoich umiejętności, zwłaszcza w zimowych warunkach drogowych.
KPP Ełk

Reklama