infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Przęsło za 400 złotych kosztowało ich 1000 złotych

2023-07-04
35-latka i 27-latek chcieli zarobić i ukradli przęsło z ogrodzenia cmentarza, żeby je sprzedać jako złom. Ich czyn szybko został zauważony. Wezwani na miejsce policjanci ukarali ich mandatami na łączną kwotę – 1000 złotych. Mężczyzna został zatrzymany, ponieważ był osobą poszukiwaną.

Fot. KPP Ełk
Pewna para z Ełku ukradła przęsło z ogrodzenia cmentarnego. Chcieli sprzedać je na złom. Jednak ich czyn został zauważony przez inne osoby, które szybko wezwały patrol policji. Wartość skradzionego mienia została wyceniona na ok. 400 złotych. Zarówno mężczyzna, jak i kobieta za kradzież zostali ukrani mandatami – każdy po 500 złotych. Policjanci ustalili także, że 27-latek jest poszukiwany do innej sprawy. Mężczyzna został zatrzymany.

Ta sytuacja pokazuje, jak ważna jest postawa świadków, których czujne oko może wychwycić niewłaściwe zachowania. Ważne, aby reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu czy innych zagrożeń. Szybkie zawiadomienie służb może przyczynić się do bezpośredniego i natychmiastowego zatrzymania sprawców i powstrzymania przed dalszymi bezprawnymi krokami.
KPP Ełk

Reklama