infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Motocyklista ranny w wypadku

2023-07-13
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku w miejscowości Turowo. Ranny 27-letni motocyklista śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala w Ełku. Policjanci apelują do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę.

Fot. KPP Ełk
Do zdarzenia doszło wczoraj (12.07.23r.) około godziny 17:30 w miejscowości Turowo gm. Kalinowo. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący motocyklem 27-letni mieszkaniec gminy Kalinowo na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego przewrócił się. Na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe. Mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Ełku. Tam pobrano mu krew do badań na zawartość alkoholu i środków odurzających.Teraz policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności wypadku.

Policjanci ostrzegają i apelują do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, unikanie ryzykownych manewrów i prawidłowe wyprzedzanie. Wsiadając na motocykl, kierowca musi mieć świadomość, że jest narażony na poważniesz skutki wypadku, niż kierowcy samochodów osobowych w podobnych sytuacjach. Kierowcę chroni karoseria, pasy bezpieczeństwa, poduszka powietrzna. Motocyklisata natomiat chroniony jest właściwie tylko przez kask.
KPP Ełk

Reklama