infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Kolejne 1,2 mln zł dla Ełku na remont ulic

2023-07-27
Ulice Augustowska, Kraszewskiego i Śląska zostaną wyremontowane dzięki środkom pozyskanym przez miasto Ełk z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Fot. UM Ełk
26 lipca w ełckim ratuszu odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli m.in. Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki oraz Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz. Obecni byli także: Poseł Wojciech Kossakowski oraz Starosta Ełcki Marek Chojnowski. Podczas spotkania, wojewoda przekazał na ręce prezydenta miasta, promesę potwierdzającą przyznanie dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie 1 229 492,60 zł na remont ulic Augustowskiej, Kraszewskiego i Śląskiej na osiedlu Zatorze w Ełku. Na drogi w gminach wiejskich powiatu ełckiego przyznano 1,3 mln zł.

Jeśli chodzi o samorządy, największe potrzeby to są właśnie drogi gminne i powiatowe. Ale to dobrze, bo dobre wyremontowane drogi to recepta na bezpieczeństwo, inwestycje i lepszą jakość życia mieszkańców, którzy mogą bezpiecznie po tych drogach się poruszać jadąc do pracy, do szkoły czy do lekarza (…) – powiedział Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Bardzo cieszę się z tego, że naszemu miastu udało się pozyskać 1 mln 200 tys. zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. To są pieniądze na remonty, wydatki bieżące czyli na rodzaj wydatków na które środków często w budżetach brakuje (…) Bardzo nam zależy na bezpieczeństwie użytkowników tych dróg i chodników. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg daje możliwość z jednej strony prowadzenia bardzo dużych inwestycji, realizowanych już w mieście (niebawem kolejne będą realizowane), a z drugiej strony mniejszych remontów na różnych odcinkach, które służą mieszkańcom w małych społecznościach lokalnych (…) - powiedział prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz.

Miasto Ełk zgłosiło projekt "Remont nawierzchni jezdni, chodników i zjazdów ulic: Augustowskiej, Kraszewskiego i Śląskiej w Ełku" do Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w styczniu tego roku. Teraz trwa procedura przygotowania umowy o dofinansowanie. Realizacja inwestycji będzie możliwa po przeprowadzonym przetargu. Inwestycja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku. Jeśli uda się wyłonić sprawnie wykonawcę, prace powinny być zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku.
UM Ełk

Reklama