infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Niedziela, 3 marca 2024 roku, imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Teleopieka w ełckim MOPS-ie

2023-07-27
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Ełku udziela wsparcia m.in. poprzez usługi teleopiekuńcze, które pozytywnie wpływają na poprawę jakości życia i bezpieczeństwo seniorów.

Fot. UM Ełk
Usługi teleopiekuńcze to innowacyjne narzędzie wsparcia ełckich seniorów powyżej 65 roku życia, w szczególności osób samotnych i chorych, których zdrowie lub życie może być realnie zagrożone, a nie są one w stanie wezwać pomocy w sposób tradycyjny.

Celem programu jest zapewnienie całodobowego dyżuru Centrum Operacyjno-Alarmowego i jego gotowości do wykonania zleconych procedur po otrzymaniu sygnału od osoby objętej usługami teleopiekuńczymi za pośrednictwem „czerwonego przycisku alarmowego”.

Centrum Operacyjno-Alarmowe o wywołanym alarmie i zaistniałym problemie powiadomi jedną z osób do kontaktu, wskazaną w karcie informacyjnej, a w razie konieczności wzywa karetkę pogotowia ratunkowego i (lub) Policję i (lub) Straż Pożarną pod adres odbiorcy usług teleopiekuńczych.

Obecnie objętych wsparciem w Ełku jest 60-ciu seniorów. Natomiast nadal można zgłaszać się na listę osób, które chciałyby z takiej usługi skorzystać.

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ełku, ul. Piłsudskiego 8, tel. 87 732 67 23, 87 732 67 28 lub 87 732 64 50.
UM Ełk

Reklama