infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Jedno dziecko – jedno drzewo

2023-08-01
W Ełku rusza ekologiczna inicjatywa, w której mogą wziąć udział rodzice nowych obywateli miasta, sadząc w przestrzeni miejskiej drzewo upamiętniające narodziny dziecka. Drzewo zostanie opatrzone tabliczką z imieniem dziecka i datą narodzin.

Fot. UM Ełk
Do udziału w akcji "JEDNO DZIECKO-JEDNO DRZEWO" zaproszeni są rodzice dzieci, które urodziły się po 1 stycznia 2019 roku i są zameldowane w mieście Ełk. Jest to ekologiczna inicjatywa, angażująca mieszkańców Ełku do symbolicznego upamiętnienia narodzin dziecka, poprzez wspólne posadzenie drzewa w przestrzeni miejskiej. Rosnące drzewa będą świadectwem tego wyjątkowego wydarzenia i będą tworzyć historię dla przyszłych pokoleń. Każde drzewo opatrzone będzie dedykowaną imienną tabliczką z datą urodzenia. Wszyscy uczestnicy otrzymają certyfikat i tabliczkę pamiątkową.

Drzewa zostaną posadzone w pobliżu rzeki Ełk w okolicach placu Jana Pawła II. Członkowie rodzin będą mogli przychodzić z dzieckiem, by wspólnie podziwiać, podlewać i pielęgnować swoje drzewko.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 września. Udział w akcji jest bezpłatny. Więcej informacji pod numerem tel. 87-732-61-24.

Zgłoszenia uczestnictwa należy dokonać elektronicznie poprzez wiadomości e-mail pod adres: um@um.elk.pl lub dostarczenie osobiście do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miasta Ełku – pok. nr 02, ul. Marsz. J. Piłsudskiego 4, 19-300 Ełk.
UM Ełk

Reklama