infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Dron obserwował kierowców

2024-02-16
Policjanci użyli drona do obserwacji zachowania kierowców na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Ełckiej. Były wykroczenia.

Fot. KPP Ełk
Policjanci z Ełku wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna przeprowadzili działania na przejeździe kolejowym w Nowej Wsi Ełckiej (15.02.2024r.). Zachowania kierowców obserwowane były przez policyjnego drona. Wybór tego miejsca podyktowany był tym, że w ostatnich latach doszło tam do kilku wypadków śmiertelnych. W tym roku były już dwa niebezpieczne zdarzenia w powiecie ełckim na przejazdach kolejowych – w tym jedno właśnie na tym przejeździe.

Niestety zarejestrowany materiał wymownie pokazał, jak wielu kierowców ignoruje znak „STOP”. W ciągu kilku godzin służby policjanci ujawnili aż 28 kierowców, którzy kompletnie zignorowali ten znak i przejeżdżali przez przejazd kolejowy nawet nie zwalniając.

Zgodnie z taryfikatorem za to wykroczenie nakładany jest mandat 300 złotych i 8 punktów karnych. Każdy rozsądny kierowca powinien jednak wiedzieć, że nie o kary tu chodzi, tylko o śmiertelne niebezpieczeństwo łamania tego przepisu. Zatrzymanie się przed przejazdem zajmuje tylko chwilę. Ta chwila może zadecydować o życiu.
KPP Ełk

Reklama