infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Policjanci uratowali kobietę z pożaru

2024-02-22
Policjanci jako pierwsi dotarli na miejsce pożaru budynku wielorodzinnego w Ełku. Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji uratowali kobietę ze śmiertelnej pułapki.

Fot. KP PSP Ełk, Marcin Waszkiewicz
W środę (21.02.2024) około godz. 21:30 policjanci pełniąc służbę patrolową, zostali powiadomieni o pożarze budynku wielorodzinnego przy ul. Sikorskiego w Ełku. Policyjny patrol jako pierwszy dotarł na miejsce zgłoszenia. Strażacy byli w drodze, a sytuacja była bardzo poważna.

Policjanci na miejscu zastali przed budynkiem mężczyznę, który powiedział, że w jednym z mieszkań przebywa śpiąca kobieta, nieświadoma zagrożenia, a on sam nie mógł do niej się dostać z powodu dużego zadymienia. Policjanci natychmiast zareagowali i żeby ratować życie kobiety podjęli ryzyko wejścia do środka, wchodząc do mieszkania przez okno.

Mimo dużego zadymienia w środku zlokalizowali kobietę i wynieśli ją na zewnątrz w bezpieczne miejsce, tak jak weszli, czyli przez okno. Kobietę przekazali pod opiekę załogi pogotowia ratunkowego.

Na szczęście 66-latka po odzyskaniu świadomości stwierdziła, że nie potrzebuje dodatkowej pomocy medycznej i odmówiła hospitalizacji.

Na tym interwencja policjantów jednak się nie skończyła. Ustalając przyczynę zdarzenia zatrzymali nietrzeźwego mężczyznę, od którego mieszkania zaczął się pożar. Ze wstępnych ustaleń wynika, że spał, gdy zaczął się pożar i został obudzony przez sąsiada. Przyczyny i dokładne okoliczności pożaru są ustalane.
KPP Ełk

Reklama