infoserwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 roku, imieniny: Adolfiny, Odetty, Wacława

Nowe autobusy elektryczne już w Ełku

2024-02-27
Tabor Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ełku wzbogacił się o trzy autobusy elektryczne. Dziś „Ełktryki”, bo tak je nazwano, po raz pierwszy wyjechały na ulice miasta.

Fot. UM Ełk
W celu poprawy komfortu pasażerów, jakości powietrza oraz ograniczenia poziomu hałasu, na ełckie ulice wyjechały trzy nowoczesne autobusy Solaris Urbino 12 electric. Autobusy zaprezentowano dziś (27 lutego) w siedzibie Miejskiego Zakładu Komunikacji.

Nowe autobusy są wyposażone w monitoring, klimatyzację, ładowarki USB, a także system informacji pasażerskiej, dzięki któremu pasażerowie podczas podróży są m.in. informowani o nazwie bieżącego oraz następnego przystanku, numerze linii i przystanku docelowym. Autobusy wyposażone są w system automatycznego zliczania pasażerów, pomocny przy obsłudze pasażerskiej i planowaniu przebiegu tras.

Autobus może zabrać 70 pasażerów, z czego 26 osób będzie mogło skorzystać z miejsc siedzących. Osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich będą mogły skorzystać z platformy ułatwiającej wsiadanie oraz wysiadanie z autobusu.

Autobusy przejadą na jednym ładowaniu do 300 km. Stacje ładowania zostały zamontowane na terenie ełckiego MZK.
UM Ełk

Reklama