infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Bohaterowie z ełckiej komendy

2024-05-14
Na miejsce pożaru w Ełku pierwsi dotarli policjanci. Funkcjonariusze przez balkon wynieśli kobietę z palącego się mieszkania.

Fot. KPP Ełk
W piątek, 10 maja policjanci pełniąc służbę patrolową, zostali powiadomieni o pożarze w mieszkaniu na parterze w bloku w Ełku. Policyjny patrol, w skład którego wchodzili sierż. Bartosz Karpienko i post. Weronika Demczuk, jako pierwszy dotarł na miejsce zgłoszenia.

Drzwi palącego się mieszkania były zamknięte. Policjanci uzyskali informację, że mieszka tam niepełnosprawna kobieta. Podejrzewając, że potrzebuje natychmiastowej pomocy policjanci wyważyli zamek kraty wejściowej na balkon i używając siły otworzyli uchylone drzwi balkonowe.

W środku było silne zadymienie i gęsty dym utrudniał zlokalizowanie właścicielki. Na szczęście policjantom szybko udało się ją odnaleźć leżącą na ziemi. Była przykryta palącą się kołdrą elektryczną. Policjanci usunęli palący się materiał i wynieśli kobietę na rękach przez balkon na zewnątrz. Kobieta była oszołomiona i logiczny kontakt z nią był utrudniony.

Kobieta została przekazana pod opiekę ratownikom medycznym, pożar dogasili strażacy.

Szybkie i profesjonalne działania policjantów uchroniły kobietę przed większym nieszczęściem, a być może utratą życia.

W takich sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia każda sekunda ma znaczenie. Policjanci muszą wykazywać się zdecydowaniem w działaniu, opanowaniem i profesjonalizmem.
KPP Ełk

Reklama