infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

Wizyta Pierwszej Damy w Ełku

2024-05-15
Pierwsza Dama odwiedziła Dom Pomocy Społecznej dla Dzieci Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek „Tęczowy Dom” w Ełku.

Fot. prezydent.pl
Wizyta Pierwszej Damy w Ełku, chociaż zaplanowana, odbywała się bez udziału mediów. Spotkanie rozpoczęło specjalnie przygotowane przestawienie: bajka, której głównym przekazem była wartość płynąca z wzajemnego szacunku i miłości do drugiego człowieka.

Jestem pod ogromnym wrażeniem występu. Macie ogromne talenty i wszystkim nam dostarczyliście mocy wrażeń – powiedziała Pierwsza Dama.

Agata Kornhauser-Duda spotkała się z podopiecznymi i ich rodzicami. Rozmawiała też z siostrami, które prowadzą placówkę.

Jestem pełna uznania dla wszystkich Państwa. Bardzo się cieszę, że podopieczni mają możliwości tak wszechstronnego rozwoju, na tak wielu płaszczyznach, w jednym miejscu – powiedziała Pierwsza Dama, zwracając się do Sióstr i wychowawców.

Jednocześnie zwróciła się do podopiecznych, by ci nie rezygnowali z marzeń i planów, by dążyli do ich realizacji, mimo wielu przeciwności losu, które napotkają w życiu.

Fot. prezydent.pl
„Tęczowy Dom” to miejsce, gdzie znalazły opiekę osoby z niepełnosprawnością intelektualną. To osoby dorosłe oraz dzieci, dla których uruchomione zostały szkoły: podstawowa, oraz przysposabiająca do pracy. Wkrótce powstanie kolejna inwestycja społeczności, czyli „Tęczowa Farma św. Józefa”. Obiekt umożliwi podopiecznym prowadzenie gospodarstwa, uprawę ogrodu czy hodowlę zwierząt. Będzie to również forma terapii i przygotowania do samodzielnego życia.
prezydent.pl

Reklama