infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 17 czerwca 2024 roku, imieniny: Laury, Leszka, Marcjana

Zarząd Powiatu Ełckiego wybrany

2024-05-20
Po przerwanej 6 maja sesji, dziś (20 maja) radni spotkali się ponownie. W tajnym głosowaniu wybrano starostę powiatu ełckiego, wybrano także pozostałych członków zarządu.

Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Ełckiego postanowiono, że funkcję starosty ełckiego kolejny raz będzie pełnił Marek Chojnowski z Dobra Wspólnego.

Marek Chojnowski był jedynym kandydatem na funkcję Starosty Powiatu Ełckiego, innych żaden klub nie zaproponował. Został wybrany 13 głosami „za”. Sześciu radnych głosowało „przeciw”. Dwie osoby wstrzymały się od głosu.

Wicestarostą powiatu ełckiego została Małgorzata Kopiczko z Prawa i Sprawiedliwości. Stanowisko etatowego członka zarządu obejmie Andrzej Bezdziecki z Dobra Wspólnego.

Nieetatowymi członkami zarządu powiatu zostali: Mariusz Laskowski z Dobra Wspólnego i Grzegorz Kacperski z Prawa i Sprawiedliwości. Kandydatura Krystyny Cegiełki (PiS) na to stanowisko nie uzyskała wystarczającej liczby głosów radnych.

Przewodniczącym Rady Powiatu został Andrzej Wiszowaty z Dobra Wspólnego. Jego zastępcami Emilia Górska z tego samego ugrupowania oraz Tomasz Przekop z Prawa i Sprawiedliwości.
ise

Reklama