infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Kolejne utrudnienia w ruchu

2024-05-28
Zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie ulic Sikorskiego, Łukasiewicza i Słonecznej w Ełku.

Fot. UM Ełk
W ramach budowy Rail Baltica, wykonawca robót poinformował o zamknięciu, w terminie od 3 do 20 czerwca 2024 r., przejazdu kolejowego na linii 41 (E75) oraz wlotu na rondo od ulicy Łukasiewicza.

Dojście użytkowników posesji przyległych do ulic: Słonecznej, Łukasiewicza i Sikorskiego zostanie zapewnione i oznakowane tabliczkami.

W celu ograniczenia utrudnień w ruchu, roboty zostaną rozdzielone na dwa etapy:
etap I od 3 do 17 czerwca 2024 r.
W pierwszym etapie prowadzone będą prace na infrastrukturze kolejowej tj. ułożenie płyt na przejeździe kolejowym, podtorzu, elektryką itp. oraz wykonaniem prac drogowych tj. konstrukcji drogi oraz budowy wyspy na ul. Łuksiewicza na wlocie ronda. Na czas budowy ruch pieszych zostanie poprowadzony wokół ronda przez sąsiadującą z przejazdem kolejowym działkę w kierunku przejścia dla pieszych na ul. Witosa. Po zakończeniu robót ruch pieszych zostanie poprowadzony wokół ronda oraz nowo wybudowanym chodnikiem na ul. Łukasiewicza w kierunku przejścia na ul. Witosa. W związku z zamknięciem części ulic Sikorskiego i Łukasiewicza konieczne jest wprowadzenie objazdu ulicami Sikorskiego, Gdańską, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Suwalską do ulicy Łukasiewicza. W celu zminimalizowania utrudnień przejazd pojazdów ul. Słoneczną przez rondo do ul. Sikorskiego i os. Zatorze zostanie zachowany.

etap II od 18 do 20 czerwca 2024 r.
W kolejnym etapie Wykonawca planuje wykonanie warstwy ścieralnej nowo budowanego ronda u zbiegu ulic: Słonecznej - Łukasiewicza - Sikorskiego. Na czas wykonywania prac budowlanych ruch pieszych zostanie poprowadzony chodnikiem na ul. Łukasiewicza wokół ronda i przez tymczasowe przejście w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdu kolejowego w kierunku przejścia dla pieszych na ul. Witosa (bezpośrednio przy budce dróżnika). Ruch kołowy zostanie przekierowany na wyznaczony objazd ulicami Sikorskiego, Gdańską, Mickiewicza, Dąbrowskiego, Suwalską do ulicy Łukasiewicza. Dojazd do ul. Łukasiewicza od ul. Sikorskiego zostanie poprowadzony ulicami Tęczową, Staszica, Sucharskiego, Mazurską, ul. Suwalską.
UM Ełk

Reklama


do góry