infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

VII Sesja Dziecięco - Młodzieżowej Rady Miasta Ełku

2024-05-29
Młodzi ełczanie dyskutowali i głosowali nad projektami, które chcieliby zrealizować w mieście.

Fot. UM Ełk
29 maja o godz. 8.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku odbyła się VII Sesja Dziecięco - Młodzieżowej Rady Miasta Ełku. Prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz i jego zastępca gościli 16 radnych - przedstawicieli miejskich szkół podstawowych wraz z ich nauczycielami.

Porządek obrad był następujący:
 • Otwarcie sesji, stwierdzenie prawomocności obrad.
 • Zatwierdzenie porządku obrad.
 • Wystąpienie Prezydenta Miasta Ełku Tomasza Andrukiewicza.
 • Podjęcie postanowień w sprawach:
  1. utworzenia oddziału chirurgii dziecięcej,
  2. stworzenia skrzynki pomysłów przed ECK,
  3. zmiany częstotliwości przejazdów autobusów MZK,
  4. stworzenia oficjalnych młodzieżowych social mediów w Ełku.
 • Wolne wnioski.
 • Zakończenie obrad.

Na początku posiedzenia, po zatwierdzeniu porządku obrad, prezydent Tomasz Andrukiewicz podkreślił jak ważny jest dla dorosłych głos dzieci i młodzieży oraz ich pomysły i spojrzenie na rzeczywistość. Następnie przedstawił sprawozdanie z tego, co udało się zrealizować w Ełku w ostatnim czasie na podstawie m.in. postulatów zgłoszonych przez młodzież w ubiegłym roku. Mówił m.in. o zwiększonej ilości koncertów skierowanych do młodzieży, o powstałym na os. Konieczki parku dla różnych grup wiekowych wraz z siłownią zewnętrzną, o organizowanych na miejskich osiedlach piknikach rodzinnych, o dbałości miasta o bezpieczeństwo przede wszystkim dzieci i młodzieży poprzez budowę aktywnych przejść i przejazdów rowerowych. Włodarz miasta opowiedział również o zaplanowanym projekcie technicznym budowy Pumptracku, o wyposażeniu szkół w nowe urządzenia i sprzęty, o zwiększonej ilości pomocy psychologicznej i pedagogicznej w szkołach, a także o planach budowy i rozbudowy różnych obiektów sportowych i rekreacyjnych w mieście. Na koniec prezydent Ełku złożył wszystkim obecnym życzenia z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka i zaprosił na miejski Dzień Dziecka zaplanowany w sobotę (1 czerwca) na Placu Jana Pawła II.

Po przedstawieniu postanowień przez radnych, dyskusji i głosowaniu, zgłoszone zostały wolne wnioski, które dotyczyły organizacji spotkań integracyjnych na koniec roku dla ósmoklasistów oraz budowy w Ełku Bike Parku.

Na zakończenie prezydent Ełku podziękował za wszystkie głosy w dyskusji i pomysły oraz podziękował nauczycielom, dyrektorom i współpracownikom za zorganizowanie Sesji Dziecięco-Młodzieżowej Rady Miasta. Prezydent zapewnił o otwartości urzędu i zachęcał do zgłaszania pomysłów w ciągu całego roku.

W sesji uczestniczyli także: przewodniczący Rady Miasta Ełku Michał Tyszkiewicz, przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Ewa Awramik, sekretarz miasta Marcin Radziłowicz, skarbnik miasta Jarosław Wróbel, a także naczelnicy poszczególnych wydziałów Urzędu Miasta, nauczyciele i dyrektorzy szkół.
UM Ełk

Reklama


do góry