infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Rusza przebudowa ulicy 3 maja

2024-06-11
Od 12 czerwca rozpoczną się prace na ulicy 3-go Maja w Ełku. W związku z tym nastąpi w tym rejonie miasta zmiana organizacji ruchu, która potrwa do końca roku.

Fot. UM Ełk
Ulica 3-go Maja zostanie przebudowana na długości ok. 254 m i będzie obejmowała wykonane nowej nawierzchni jezdni, chodników z płyt betonowych oraz kostki granitowej.

Zostaną przebudowane stanowiska postojowe (z kostki brukowej betonowej) - 30 stanowisk postojowych, 2 stanowiska postojowe dla osób z niepełnosprawnościami, wykonane będzie wyniesione przejście dla pieszych z kostki brukowej oraz zamontowane 3 stojaki rowerowe, każdy 6 - stanowiskowy.

Powstanie także ścieżka rowerowa o nawierzchni bitumicznej koloru czerwonego, o jednokierunkowym przebiegu zgodnym do kierunku ruchu pojazdów.

W ramach zadania zostanie wykonane odwodnienie nawierzchni w postaci kanalizacji deszczowej, budowy przyłącza kanalizacji sanitarnej, budowa sieci wodociągowej wraz z przyłączami.

Zostanie wykonane oświetlenie w technologii LED, a także oznakowanie pionowe i poziome oraz stojaki na rowery.

W ramach planowanych prac poszczególne części ulicy 3-go Maja zostaną zamknięte dla ruchu pojazdów z wyłączeniem służb miejskich i dojazdu do przyległych posesji. Na całej długości ulicy wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy. Ruch pieszych zostanie zachowany.

Od 12 czerwca zmianie ulegnie przebieg linii komunikacyjnej nr 17 - autobusy jadące w kierunku dworca PKP po skręcie z ul. marsz. J. Piłsudskiego w ul. A Mickiewicza nie będą skręcały w ul. 3-go Maja lecz pojadą dalej prosto ul. A. Mickiewicza.

Planowany termin zakończenia prac to koniec 2024 roku.
UM Ełk

Reklama


do góry