infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Kradł, kradł, aż wpadł

2024-06-13
37-latek włamywał się do różnych, niewielkich, obiektów handlowo-usługowych w Ełku i zwykle kradł pieniądze.

Fot. policja.pl
Łącznie 6 zarzutów kradzieży z włamaniem i kradzieży usłyszał 37-latek. Ustalenia policjantów wskazują, że mężczyzna w ostatnim czasie (w czerwcu br.) włamywał się do różnych obiektów handlowych w Ełku, np. do piekarni.

Schemat jego działania był bardzo podobny - w nocy niszczył i wyłamywał drzwi lub okna. Najczęściej kradł pieniądze i jedzenie. Ukradł także zabezpieczoną hulajnogę elektryczną, niszcząc zapięcie. Straty zostały oszacowane na ponad 7000 złotych.

Wszystkie przypadki zgłaszanych przestępstw zostały przeanalizowane przez funkcjonariuszy, którzy przesłuchiwali świadków, typowali osoby mogące mieć związek z tymi zdarzeniami, sprawdzali monitoringi i weryfikowali na bieżąco zebrane informacje.

W wyniku działań policjanci kryminalni ustalili tożsamość mężczyzny. 37-latek często zmieniał miejsca pobytu. Jednak 10.06.2024 r. nocą został rozpoznany i zatrzymany przez policjantów patrolujących Ełk.

Policjanci ustalili, że mężczyzna w przeszłości niejednokrotnie wchodził w konflikt z prawem, dlatego za swoje czyny odpowie jako recydywista. Grozi mu wyższa kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Ponadto 37-latek był poszukiwany także dlatego, że nie stawiał się do zakładu karnego. Został skazany za wcześniejsze przestępstwa i ma do odbycia karę 2 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności.
KPP Ełk

Reklama


do góry