infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Pijani kierowcy nadal zmorą na ełckich drogach

2024-06-17
Kolejni nietrzeźwi kierujący zostali zatrzymani i wyeliminowani z drogi przez policjantów z Ełku.

Fot. policja.pl
Faktem jest, że osoba nietrzeźwa ma zaburzone informacje wzrokowe. Niestety, gdy taka osoba wyjedzie na drogę, może mieć to poważne konsekwencje. Pokazują to zdarzenia z Ełku z minionego weekendu.

W niedzielę (16.06.2024 r.) policjanci zostali wezwani do kolizji drogowej przy ul. Targowej. Na szczęście skończyło się tylko na uszkodzeniach pojazdów, nikt nie wymagał hospitalizacji. Okazało się jednak, że sprawca tego zdarzenia jest nietrzeźwy. Kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych i 10 punktami karnymi. Natomiast za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania i min. 5000 złotych świadczenia.

Kosztownie kończą się też przejażdżki rowerowe. Jeden z rowerzystów został zatrzymany przez policjantów w centrum Ełku, gdy niestabilnie i niebezpiecznie jechał rowerem. Policjanci szybko zakończyli tę podróż, choć 44-latek zamierzał jechać w ten sposób do domu oddalonego o ponad 20 kilometrów.

Miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Z uwagi na jego bezpieczeństwo został doprowadzony do wytrzeźwienia. Zakończyło się to dla niego mandatem – zgodnie z taryfikatorem w wysokości 2500 złotych.

Inny nietrzeźwy rowerzysta został zatrzymany minionej nocy (17.06.2024 r.) po zgłoszeniu mieszkańców, że jeździ rowerem i wywraca się. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Jego sprawa trafi do sądu.
KPP Ełk

Reklama


do góry