infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

Na złe zachowanie zareagował nastolatek

2024-07-08
Szybka interwencja policjantów była możliwa dzięki reakcji młodego chłopaka, którego zaniepokoiło agresywne zachowanie mężczyzny w parku.

Fot. KPP Ełk
Czujnością i spostrzegawczością wykazał się nastolatek spacerujący w ełckim parku. Zauważył człowieka, który szarpał lampę oświetleniową zamontowaną przy ścieżce, dlatego od razu zadzwonił pod numer alarmowy.

Interweniujący policjanci zatrzymali nietrzeźwego i wulgarnego 55-latka. Mężczyzna wyrwał lampę z ziemi i wyrzucił ją w krzaki. Wartość strat została wyceniona na kwotę nie mniejszą niż 2500 złotych.

Po wytrzeźwieniu 55-latek usłyszał zarzut niszczenia mienia. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć powodów swojego zachowania. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Na szczęście w tym przypadku szybka reakcja świadka i odizolowanie mężczyzny przez policjantów, być może zapobiegły dalszemu niszczeniu, bo mężczyzna był agresywny i pobudzony.

Dlatego ważne jest, aby reagować w przypadku zauważenia jakichkolwiek przejawów wandalizmu. Tym bardziej cieszy fakt, że na akty wandalizmu nie pozostał obojętny i zareagował młody człowiek.
KPP Ełk

Reklama


do góry