infoSerwis Ełk

infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 24 lipca 2024 roku, imieniny: Kingi, Krystyny, Michaliny

„Trzeźwy poranek” w Ełku

2024-07-10
W „Trzeźwy poranek” nie wszyscy byli trzeźwi. Dwoje kierujących w stanie po użyciu alkoholu zatrzymali ełccy policjanci podczas porannych działań.

Fot. policja.pl
Wczoraj (09.07.2024 r.) policjanci z Ełku przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek” - ukierunkowane na eliminację kierowców, którzy wsiadają za kierownicę, mimo że pili alkohol. Policjanci w godzinach porannych skontrolowali 72 kierowców. Niestety nie wszyscy byli trzeźwi.

Policjanci zatrzymali dwoje kierowców w stanie po użyciu alkoholu. Zarówno 37-letniemu kierującemu, jak i 47-letniej kierującej policjanci od razu zatrzymali prawa jazdy i oczywiście te osoby nie mogły kontynuować swojej podróży. Teraz za wykroczenie odpowiedzą przed sądem. Grozi za to kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz kierowania.

Cel działań typu „Trzeźwy poranek” jest zawsze ten sam - troska o bezpieczeństwo użytkowników ruchu drogowego i wyeliminowanie z naszych dróg tych, którzy siadają do samochodu czy na rower po wypiciu alkoholu. Policjanci będą kontynuować działania mające na celu wyeliminowanie jak największej liczby osób, które wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
KPP Ełk

Reklama


do góry