Bezpieczna droga do szkoły
Jedną z form pracy profilaktycznej policjantów jest przeprowadzanie zajęć praktycznych w terenie, aby utrwalać właściwe zachowania w trakcie poruszania się w ruchu drogowym.
Dziś (11.09.2024 r.), w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”, policjanci spotkali się z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Ełku. Policjanci zwrócili uwagę na oznakowanie przejścia dla pieszych, a potem przedstawili dzieciom schemat przechodzenia przez jezdnię.
Gdy dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych, same mogły dumnie pokazać, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
Takie zajęcia są głównie po to, by uwrażliwiać dzieci, że od najmłodszych lat powinny uczyć się odpowiedzialności za siebie i innych na drodze. Warto przygotować dzieci do świadomego i odpowiedniego korzystania z drogi.

Fot. KPP Ełk
Gdy dzieci przypomniały sobie zasady obowiązujące na przejściu dla pieszych, same mogły dumnie pokazać, jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię.
Takie zajęcia są głównie po to, by uwrażliwiać dzieci, że od najmłodszych lat powinny uczyć się odpowiedzialności za siebie i innych na drodze. Warto przygotować dzieci do świadomego i odpowiedniego korzystania z drogi.
KPP Ełk




2024-09-11
Zamiast taksówki wybrała 112
Tragiczny wypadek na quadzie
Miasto Ełk przystępuje do projektu szkoleń na wypadek kryzysu
Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miasta Ełku
Pierwszy Dzień Dziecka najmłodszych Ełczan
Ciało mężczyzny znaleziono w rzece Ełk