Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza

Fot. MHE
Wystawa Młodość, wolność i radość w Ełku lat 60. w obiektywie Zbigniewa Stankiewicza to próba spojrzenia na ówczesne życie wbrew dominującym stereotypom. Czy PRL rzeczywiście był tylko szary i opresyjny? A może pod tym systemowym płaszczem toczyło się normalne życie? Młodzi ludzie bawili się, śmiali, słuchali muzyki, uprawiali sport. Może wcale nie różnili się od swych rówieśników z zachodu? Zbigniew Stankiewicz poprzez obiektyw swego aparatu dał nam wgląd w życie młodych Ełczan w latach 60. Jego fotografie cechuje autentyzm, nie była to oficjalna fotografia, która musiała mieścić się ramach systemu. Stankiewicz fotografował to, co chciał i jak chciał. Poznajmy zatem Ełczan i Ełk sprzed blisko 60 lat!
dr Jakub Knyżewski, kurator wystawy




2026-05-07
Zamiast taksówki wybrała 112
Tragiczny wypadek na quadzie
Miasto Ełk przystępuje do projektu szkoleń na wypadek kryzysu
Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miasta Ełku
Pierwszy Dzień Dziecka najmłodszych Ełczan
Ciało mężczyzny znaleziono w rzece Ełk