Ełckie pielęgniarki i położne świętowały
W Ełckim Centrum Kultury odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych.
Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych to święto osób, które każdego dnia z ogromnym zaangażowaniem i troską dbają o zdrowie oraz bezpieczeństwo pacjentów.
Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli ełckich jednostek i instytucji, które na co dzień zajmują się niesieniem pomocy.
Wasza praca wymaga nie tylko wiedzy i profesjonalizmu, ale także empatii, cierpliwości i wielkiego serca. Dziękuję za codzienny trud, za obecność przy pacjentach w najtrudniejszych chwilach oraz za siłę i spokój, które dają poczucie bezpieczeństwa. To dzięki Waszemu zaangażowaniu system ochrony zdrowia może funkcjonować każdego dnia - powiedział podczas spotkania Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku.
Były kwiaty i podziękowania, ale nie zabrakło także elementu edukacyjnego. Podczas spotkania z prelekcją wystąpił Mateusz Sieradzan - pielęgniarz, ratownik medyczny, autor książek i popularyzator wiedzy medycznej, znany w mediach społecznościowych jako „Pan Pielęgniarka”. Na co dzień związany z medycyną ratunkową i pracą na SOR-ze, od lat pokazuje kulisy pracy personelu medycznego oraz promuje nowoczesne i empatyczne pielęgniarstwo.
Wydarzenie występami muzycznymi uświetniły Helena Matukanis, Michalina Jakubczyk oraz Martyna Więcko.

Fot. UM Ełk
Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli ełckich jednostek i instytucji, które na co dzień zajmują się niesieniem pomocy.
Wasza praca wymaga nie tylko wiedzy i profesjonalizmu, ale także empatii, cierpliwości i wielkiego serca. Dziękuję za codzienny trud, za obecność przy pacjentach w najtrudniejszych chwilach oraz za siłę i spokój, które dają poczucie bezpieczeństwa. To dzięki Waszemu zaangażowaniu system ochrony zdrowia może funkcjonować każdego dnia - powiedział podczas spotkania Tomasz Andrukiewicz Prezydent Ełku.
Były kwiaty i podziękowania, ale nie zabrakło także elementu edukacyjnego. Podczas spotkania z prelekcją wystąpił Mateusz Sieradzan - pielęgniarz, ratownik medyczny, autor książek i popularyzator wiedzy medycznej, znany w mediach społecznościowych jako „Pan Pielęgniarka”. Na co dzień związany z medycyną ratunkową i pracą na SOR-ze, od lat pokazuje kulisy pracy personelu medycznego oraz promuje nowoczesne i empatyczne pielęgniarstwo.
Wydarzenie występami muzycznymi uświetniły Helena Matukanis, Michalina Jakubczyk oraz Martyna Więcko.
UM Ełk




2026-05-18
Zamiast taksówki wybrała 112
Tragiczny wypadek na quadzie
Miasto Ełk przystępuje do projektu szkoleń na wypadek kryzysu
Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miasta Ełku
Pierwszy Dzień Dziecka najmłodszych Ełczan
Ciało mężczyzny znaleziono w rzece Ełk