Kolejni nielegalni migranci w powiecie ełckim
Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymali w powiecie ełckim, kuriera i nielegalnych migrantów. Ukrainiec wiózł 6 obywateli Afganistanu.
17 maja funkcjonariusze z W-MOSG w powiecie ełckim zatrzymali do kontroli drogowej samochód, na gdańskich tablicach rejestracyjnych. W toyocie oprócz kierowcy było 6 Afgańczyków. Cudzoziemcy przekroczyli granicę z Litwy do Polski i nie posiadali dokumentów uprawniających ich do wjazdu oraz pobytu na terytorium RP.
19 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymanych cudzoziemców w ramach readmisji przekazali na Litwę.
Natomiast kuriera, funkcjonariusze SG doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Ełku. 64-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty organizowania cudzoziemcom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Wobec Ukraińca Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Fot. W-MOSG
19 maja funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Gołdapi zatrzymanych cudzoziemców w ramach readmisji przekazali na Litwę.
Natomiast kuriera, funkcjonariusze SG doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Ełku. 64-letni obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty organizowania cudzoziemcom przekroczenia granicy państwowej wbrew przepisom. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.
Wobec Ukraińca Sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
W-M OSG




2026-05-20
Zamiast taksówki wybrała 112
Tragiczny wypadek na quadzie
Miasto Ełk przystępuje do projektu szkoleń na wypadek kryzysu
Dziecięco-Młodzieżowa Rada Miasta Ełku
Pierwszy Dzień Dziecka najmłodszych Ełczan
Ciało mężczyzny znaleziono w rzece Ełk