infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 20 kwietnia 2024 roku, imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Artyści nagrodzeni

2016-01-16
Prezydent Ełku nagrodził dwanaście szczególnie uzdolnionych osób, które dzięki wsparciu finansowemu będą mogły nadal rozwijać swój warsztat twórczy.

Fot. UM Ełk
Na stypendia artystyczne miasto przeznaczyło w tym roku 60 tysięcy zł. Do Urzędu Miasta wpłynęły 32 wnioski. Po zapoznaniu się z rekomendacją Kapituły, która oceniała wnioski, Prezydent Miasta Ełku zdecydował o przyznaniu 12 stypendiów dla osób szczególnie utalentowanych, które prezentują wysoki poziom artystyczny.

Uroczyste wręczenie stypendiów artystycznych na rok 2016 odbyło się 15 stycznia w Urzędzie Miasta. Wsparcie finansowe na dalszy rozwój swoich uzdolnień otrzymali:

1. Cezary Chudziński – taniec
Uzdolniony młody tancerz tańca towarzyskiego, reprezentujący Uczniowski Klub Tańca Sportowego "Dwójka" Ełk, zdobywca wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

2. Diana Dołgoszej – taniec
Uzdolniona młoda tancerka tańca towarzyskiego, reprezentująca UKTS "Dwójka" Ełk, zdobywczyni wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

3. Magdalena Zawadzka – taniec
Uzdolniona młoda tancerka tańca towarzyskiego, reprezentująca UKTS "Dwójka" Ełk, zdobywczyni wysokich not na turniejach ogólnopolskich i międzynarodowych.

4. Kacper Kasprzak – muzyka
Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, gra na instrumentach klawiszowych, laureat konkursów muzycznych, brał udział w licznych koncertach charytatywnych.

5. Kamil Przekop – muzyka
Multiinstrumentalista, gra na akordeonie, pianinie, gitarze, bierze czynny udział w tworzeniu muzycznego wizerunku Ełku.

6. Wiktoria Zawistowska – śpiew
Wybitna wokalistka - mezzosopran, studentka Akademii Muzycznej w Katowicach, laureatka międzynarodowych konkursów wokalnych.

7. Artur Gutowski – fotografia
Uzdolniony fotograf, student Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, którego zdjęcia publikowane są m.in. w National Geographic.

8. Rafał Sulima – śpiew
Wybitny organista i dyrygent, prowadzi chór "Kontrapunkt", zdobywca licznych nagród, wykładowca improwizacji, śpiewu i akompaniamentu liturgicznego na Uniwersytecie Muzycznym w Białymstoku.

9. Kamil Maciorowski – muzyka
Uczeń Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Ełku, saksofonista, brał udział w licznych koncertach, w tym charytatywnych.

10. Klaudia Mużyło – muzyka
Uczennica I LO w Ełku, wokalistka, uczestniczka licznych konkursów i festiwali, zdobywczyni wielu nagród.

11. Andrzej Grzybowski – muzyka
Wybitny muzyk, akordeonista, student Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych.

12. Krzysztof Grzybowski – muzyka
Wybitny muzyk, laureat licznych międzynarodowych konkursów muzycznych, pierwszy w historii klarnecista w klasie prof. Sabiny Meyer – najwybitniejszej klarnecistki na świecie.
iS (UM Ełk)

Reklama