infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Poniedziałek, 4 marca 2024 roku, imieniny: Adrianny, Kazimierza, Wacława

Bójka w Stradunach - 9 osób w areszcie

2016-01-18
Dziewięć osób trafiło do policyjnego aresztu po bójce, do której doszło, gdy grupa mężczyzn postanowiła załatwić potrzebę fizjologiczną w rejonie prywatnej posesji, co nie spodobało się właścicielom budynku.

Do bójki kilku osób doszło w piątek późnym wieczorem w miejscowości Straduny. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyźni w wieku od 21 do 51 lat wracający busem z pracy zatrzymali się w rejonie prywatnej posesji, żeby załatwić potrzebę fizjologiczną. To było punktem spornym pomiędzy nimi a właścicielami budynku, którym nie podobało się takie zachowanie. Na tym tle wywiązała się między nimi awantura, która w rezultacie przerodziła się w bójkę. Zdarzenie wymagało interwencji trzech patroli policyjnych. Funkcjonariusze zatrzymali dziewięć agresywnych osób, które brały udział w tym zajściu.

Trzech uczestników bójki wymagało hospitalizacji - zanim trafili do policyjnego aresztu otrzymali pomoc medyczną w ełckim szpitalu. W chwili zatrzymania wszyscy mężczyźni byli pod wpływem alkoholu - także kierowca pojazdu, który miał 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Wszyscy mężczyźni usłyszeli już zarzuty za udział w bójce. Grożą im kary do 3 lat pozbawienia wolności.
iS (KWP)

Reklama