infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 23 kwietnia 2024 roku, imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Kolejny atak oszustów

2016-02-17
W Ełku kolejny raz dali o sobie znać przestępcy działający metodą "na wnuczka" i "na policjanta". Wczoraj próbowali wyłudzić pieniądze od dwóch seniorek.

Fot. pixabay
Do 79-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się za jej syna - powiedział, że jest zdenerwowany i nie może rozmawiać, ponieważ miał ciężki wypadek. Telefon przekazał drugiemu mężczyźnie, którego przedstawił jako policjanta. Po kilkuminutowej rozmowie „fałszywy policjant” zażądał od kobiety 80 tys. złotych na poczet kary za spowodowanie wypadku przez jej syna. Dzięki temu syn 79-latki miał nie trafić do więzienia. Kobieta początkowo zgodziła się na przekazanie pieniędzy. Na szczęście po zakończonej rozmowie z oszustami zadzwoniła jeszcze pod numer swojego syna, żeby potwierdzić to zdarzenie - wtedy okazało się, że cała sytuacja została wymyślona, a kobietę usiłowano oszukać.

Oszukać nie dała się również 91-letnia pani Felicja, która w słuchawce usłyszała informację o wypadku spowodowanym przez jej córkę. Kobieta powiedziała, że nie ma pieniędzy, wtedy oszuści usiłowali namówić ją, żeby szybko pożyczyła z banku lub od znajomych. Kobieta nie dała wiary tym słowom i na potwierdzenie poprosiła o rozmowę ze swoją córką - ponawiała prośbę kilka razy, wtedy połączenie zostało zerwane. 91-latka domyśliła się, że próbowano ją oszukać - skontaktowała się ze swoją córką i powiadomiła policję.

Policjanci po raz kolejny apelują, szczególnie do osób starszych, by w kontaktach z nieznajomymi zachowali ostrożność.
iS (KWP)

Reklama