infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Wpadł przez przypadek

2016-02-26
21-letni kierowca nie zauważył, że torebka z narkotykami przykleiła mu się do dokumentów i podał ją policjantowi podczas kontroli drogowej.

Fot. policja.pl
Minionej nocy ełccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Volkswagena Passata - kierowca nienaturalnie zachowywał się na drodze i istniało podejrzenie, że może być nietrzeźwy. W trakcie kontroli drogowej 21-letni kierowca wręczył policjantom wraz z dokumentami torebkę foliową z narkotykami. Mężczyzna nie dostrzegł, że woreczek przykleił się do okładki jednego z okazywanych dokumentów.

Funkcjonariusze przeszukali samochód mężczyzny - znaleźli w nim kolejne woreczki foliowe z suszem roślinnym i z białą substancją oraz małą wagę elektroniczną. Wszystkie substancje zostały zabezpieczone - badanie policyjnym testerem wykazało, że w woreczkach były niedozwolone środki odurzające.

Policjanci podejrzewali, że 21-latek może znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego młodemu ełczaninowi została pobrana krew do badań laboratoryjnych. Sam mężczyzna przyznał, że kilka godzin wcześniej palił marihuanę. Policjanci zatrzymali 21-latkowi prawo jazdy, a on trafił do policyjnego aresztu. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że 21-latek był pod wpływem narkotyków, to usłyszy zarzuty. Nie uniknie też kary za posiadanie środków odurzających.
iS (KWP)

Reklama