infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 21 maja 2024 roku, imieniny: Jana, Moniki, Wiktora

Uciekał skradzionym BMW

2016-02-29
Ełccy policjanci zatrzymali 29-letniego Litwina, który jechał skradzionym na terenie Niemiec samochodem marki BMW 7. Mężczyzna próbował uniknąć kontroli policyjnej i podjął próbę ucieczki.

Fot. Policja
Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego podczas dojazdu na interwencję w okolicach miejscowości Bobry zauważyli BMW 7, którego kierowca na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Gdy policyjny samochód zbliżył się do niego, to ten gwałtowanie przyspieszył i zaczął uciekać. Nie reagował na sygnały nakazujące zatrzymanie się i skręcił w boczną drogę.

Policjanci w porozumieniu z dyżurnym jednostki pojechali za mężczyzną i podjęli działania blokadowe. Mężczyzna za wszelką cenę próbował uniknąć kontroli drogowej. Kiedy został zablokowany przez policjantów, usiłował jeszcze staranować policyjny samochód wjeżdżając w niego. Gdy nie mógł już jechać, próbował zbiec z pojazdu, co uniemożliwili mu policjanci.

Podczas legitymowania okazało się, że kierowcą był 29-letni obywatel Litwy, a luksusowe BMW zostało skradzione na terenie Niemiec.

Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady oraz przedmioty znajdujące się w środku mogące mieć związek z przestępstwem.

Litwin w obecności biegłego został przesłuchany i usłyszał zarzuty kradzieży samochodu oraz narażenia policjantów na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Mężczyzna odpowie także za liczne wykroczenia drogowe, które popełnił.

Policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.
iS (KWP)

Reklama