infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

86-latka okradziona przez oszustów

2016-03-22
Oszuści podający się za pracowników opieki społecznej okradli 86-letnią kobietę. Starsza pani straciła oszczędności i biżuterię.

Fot. policja.pl
86-letnia kobieta zgłosiła wczoraj ełckim policjantom, że straciła oszczędności i biżuterię o wartości 4.000 złotych. Seniorka wpuściła do mieszkania osobę podającą się za pracownicę opieki społecznej. Starsza pani myślała, że kobieta chce przeprowadzić z nią rozmowę na temat warunków socjalnych i bytowych. Po jej wyjściu okazało się jednak, że z mieszkania zginęły pieniądze i biżuteria.

Policjanci ustalili, że w czasie rozmowy seniorki z rzekomą pracownicą opieki społecznej inna osoba weszła do drugiego pokoju, gdzie dokonała kradzieży. Funkcjonariusze pracują nad tym, aby ustalić i zatrzymać osoby podejrzane.

Policjanci po raz kolejny apelują, aby zachować ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Oszuści wzbudzają zaufanie swoich ofiar, wchodzą do mieszkania i w dyskretny sposób dokonują kradzieży. Przestępcy często wykorzystują zawody społecznego zaufania. Podają się za policjantów, pracowników socjalnych, służb medycznych.

Każda prośba o wsparcie finansowe, żądanie zapłaty za jakieś usługi, pomoc w trudnej życiowej sytuacji powinny wzbudzić naszą czujność. Kolejnym krokiem powinien być telefon na policję.
iS (KWP)

Reklama