infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

Uciekał przez pola, chciał uniknąć kontroli

2016-06-01
Najpierw motorowerem, potem pieszo przez pola próbował uciekać przed policjantami motorowerzysta. Po zatrzymaniu okazało się, że powodem ucieczki były blisko 2 promile alkoholu w jego organizmie i brak uprawnień do kierowania.

Fot. policja.pl
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 17 na trasie Ełk - Orzysz. Policjanci w kierowcy motoroweru rozpoznali człowieka, którego około 2 tygodnie temu zatrzymywali do kontroli i znajdował się wtedy w stanie nietrzeźwości. Tym razem, kiedy kierowca dostrzegł sygnały dźwiękowe i świetlne z radiowozu nakazujące mu zatrzymanie się, zaczął uciekać. Mężczyzna próbował zgubić pościg i skręcił w pole porośnięte wysoką trawą. Tam w zaroślach ukrył swój motorower i kontynuował ucieczkę pieszo. Po kilku minutach został zatrzymany przez policjantów.

Badanie stanu trzeźwości 48-latka wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna posiada także zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ wcześniej jeździł w stanie nietrzeźwości. 48-latek trafił do policyjnego aresztu.

Kierowcy za popełnione przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. zł, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna będzie musiał pokryć także koszty odholowania motoroweru na parking strzeżony.
iS (KPP Ełk)

Reklama