infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 28 maja 2024 roku, imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira

ZSZ nr 1 w Ełku laureatem ogólnopolskiego konkursu

2016-06-02
Zasadnicza Szkoła Zawodowa nr 1 przy Zespole Szkół nr 1 im. Jędrzeja Śniadeckiego w Ełku została laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "Szkoła dla pracodawców - pracodawcy dla szkoły".

Fot. Powiat Ełk
Szkoła zajęła pierwsze miejsce w Polsce w obszarze: Gastronomia i produkcja spożywcza za podejmowanie nowatorskich i innowacyjnych przedsięwzięć z Animex Foods Sp. z o.o. Oddział w Ełku w zakresie kształcenia uczniów w zawodzie wędliniarz i technik technologii żywności.

Współpraca z pracodawcą oceniana była w wielu obszarach. Najbardziej wyróżniającym się jej elementem było utworzenie i prowadzenie przez pracodawcę klasy patronackiej, w ramach której pracodawca zobowiązał się m.in. do refundacji uczniom kosztów dojazdu do szkoły i na zajęcia praktyczne oraz pokrycia opłaty za udział uczniów w ogólnopolskim turnieju przetwórstwa mięsa w Poznaniu. Najlepszy uczeń zajęć praktycznych na koniec roku szkolnego otrzymał od pracodawcy nagrodę, a absolwenci zapewnienie pracy bezpośrednio po ukończeniu szkoły. Pracodawca zadbał również o promocję kierunków kształcenia w środowisku lokalnym i mediach, a także zorganizował tematyczne szkolenia, konferencje oraz wycieczki dla uczniów i nauczycieli.

Szkołę wyróżniono również za współpracę nauczycieli ze specjalistami z zakładów mięsnych, którzy wspólnie opracowali program kształcenia dla zawodu technik technologii żywności i wędliniarz oraz program zajęć praktycznych, praktyk zawodowych i staży.

Od lat zakłady Animex Foods w Ełku biorą aktywny udział w promocji kierunku kształcenia wędliniarz i technik technologii żywności. Sponsorują wyjazdy uczniów na ogólnopolskie konkursy, przekazują wyroby mięsne do przygotowania degustacji podczas Dnia Otwartego Szkoły, Targów Edukacyjnych, Memoriału Kamili Skolimowskiej czy pikniku integracyjnego. Bardzo ważną z punktu widzenia szkoły formą współpracy jest przekazywanie informacji uczniom o aktualnych ofertach pracy w zakładzie.

Uroczysta gala wręczenia statuetek odbyła się w siedzibie Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej w Warszawie.
Powiat Ełk

Reklama