infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Środa, 12 czerwca 2024 roku, imieniny: Gwidona, Leonii, Niny

Ełccy Ambasadorzy Miłości

2016-06-16
Prezydent Ełku w imieniu Prezydenta RP wręczył medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

Fot. UM Ełk
Medale za długoletnie pożycie małżeńskie przyznaje Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej. Odznaczenie otrzymują pary z co najmniej 50-letnim stażem małżeńskim.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się dziś w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Ełku. W imieniu Prezydenta RP medale małżonkom wręczył prezydent Ełku Tomasz Andrukiewicz w towarzystwie kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Piotra Gajewskiego.

Prezydent Tomasz Andrukiewicz złożył życzenia małżonkom w imieniu swoim, radnych oraz mieszkańców miasta Ełku. Prezydent składając Jubilatom gratulacje nazwał zgromadzone dziś pary Ambasadorami Miłości. Podziękował również za to, że dają przykład młodym małżonkom i dowodzą jednocześnie, że pomimo wielu wzlotów i upadków możliwe jest zachowanie tego wyjątkowego uczucia przez całe życie. Prezydent wręczał medale parom życząc zdrowia i radości w dalszej wspólnej wędrówce przez życie, a także miłości i życzliwości ze strony rodzin: dzieci, wnuków i prawnuków oraz przyjaciół. Życzył również, żeby małżonkowie pamiętając dzień, w którym stanęli na ślubnym kobiercu, nadal pozostawali dla siebie oparciem.

Do grona Ambasadorów Miłości dołączyło dziś trzynaście par:
1. Anna i Szczepan Budzińscy – 50 rocznica
2. Wacława i Eugeniusz Bacławscy – 50 rocznica
3. Alicja i Edmund Chojnowscy – 50 rocznica
4. Irena i Stanisław Drozdowscy – 50 rocznica
5. Danuta i Konstanty Kowalewscy – 50 rocznica
6. Bronisława i Stanisław Łosiewicz – 50 rocznica
7. Alina i Jan Masłowscy – 50 rocznica
8. Irena i Henryk Piotrowicz – 50 rocznica
9. Jadwiga i Daniel Piotrowscy – 50 rocznica
10. Danuta i Paweł Skulimowscy – 50 rocznica
11. Władysława i Eugeniusz Starzyńscy – 50 rocznica
12. Halina i Stanisław Wielgat – 59 rocznica
13. Orelia i Zygmunt Juszkiewicz – 69 rocznica

Jubilaci wyznali, że istnieje recepta na długoletnie wspólne życie. Podstawą bez wątpienia jest wzajemny szacunek, zaufanie oraz ustępstwo. Państwo Wacława i Eugeniusz Bacławscy zgodnie twierdzą, że udany związek może istnieć przede wszystkim dzięki prawdziwej miłości, bo jak powiedzieli "trzeba się kochać i dawać sobie dużo, dużo miłości". Ważne też jest wparcie dzieci. Państwo Alicja i Edmund Chojnowscy dodali, że od początku należy się wspierać i być tolerancyjnym i jak żartobliwie dodał Pan Edmund "mężczyzna powinien twardo nie ulegać dziewczynie...". Natomiast Państwo Alina i Jan Masłowscy, którzy z sentymentem twierdzą, że te 50 wspólnych lat minęło w mgnieniu oka - jakby wczoraj, przyznali, że "czasem należy być głuchym i pewnych rzeczy niedosłyszeć, innych nie dopowiedzieć albo po prostu nie zobaczyć".
iS (UM Ełk)

Reklama