infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Sobota, 18 maja 2024 roku, imieniny: Alicji, Edwina, Eryka

„Dobra szafa” Domni-Bezdomni Ełk

2016-06-16
Szafa na dary dla osób bezdomnych i potrzebujących pomocy stanęła przy Kościele Ewangelicko-Metodystycznym Miłości Bożej przy ulicy Słowackiego w Ełku.

„Dobra szafa” to instalacja będą ca częścią projektu „Domni-Bezdomni” finansowanego z budżetu Miasta Ełk, mającego na celu pomoc osobom w ciężkiej sytuacji życiowej. Na ul. Słowackiego 28 (przy kościele ewangelicko- metodystycznym) stoi instalacja w formie szafy wrzutowej, która składa się z sześciu segmentów. Każdy z nich oddany jest osobie bezdomnej.

Uczestnicy piszą na jego drzwiach swoje materialne potrzeby, opisują swoją sytuację czy też proponują formę rekompensaty (np. prace porządkowe itd.), a przechodnie wrzucają dane przedmioty przez górny otwór. Następnie bezdomny, posiadający klucz do przypisanego mu pojemnika odbiera ofiarowane mu przedmioty, a my mamy pewność, że darowana przez nas rzecz trafi do realnej osoby. Pewne jest także, że dana osoba jej potrzebuje, ponieważ sama o nią prosi.

Tym ludziom brakuje praktycznie wszystkiego. Tempo i skuteczność zależy od Was. Po drugiej stronie znajdują się realne osoby z ogromnymi potrzebami, żyjące w skrajnych, często nieludzkich warunkach. Mają problemy z podstawowymi kwestiami życiowymi, o które muszą codziennie bardzo ciężko zabiegać, podczas gdy my „domni” mamy je w swoim życiu za pewnik.

Otwórzmy serca na drugiego człowieka i pomagajmy razem, niekiedy mały dla nas gest jest ogromnym darem dla drugiej osoby.

Emilia Borawska - koordynator projektu

Reklama