infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Czwartek, 20 czerwca 2024 roku, imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała

Świętował zakończenie roku szkolnego

2016-06-25
Nietrzeźwy nastolatek świętujący zakończenie roku szkolnego wsiadł na skuter, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia.

Fot. policja.pl
Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 16 na ul. Jana Pawła II w Ełku. 17-latek jadąc skuterem zderzył się z samochodem marki Toyota Auris, wywrócił się na jezdni, wstał i odjechał z miejsca kolizji. Policjanci zatrzymali nastolatka na ulicy Kilińskiego w rejonie szkoły.

Policjanci ustalili, że nastolatek spotkał się po południu ze znajomymi, by świętować zakończenie roku szkolnego. Skuter pożyczył od kolegi, żeby przez chwilę pojeździć i wtedy jadąc ulicą Jana Pawła II zderzył się z samochodem osobowym. Nastolatek przyznał, że przed zdarzeniem jak i po nim pił piwo. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie 0,8 promila alkoholu.

17-letni mieszkaniec Ełku odpowie za kierowanie skuterem w stanie nietrzeźwości - grozi mu kara 2 lat pozbawienia wolności. Nastolatek odpowie również za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ucieczkę z miejsca zdarzenia, za co grozi mu kara grzywny.
iS (KPP)

Reklama