infoSerwis Ełk - ełcki serwis informacyjny - wiadomości, wydarzenia, imprezy, ogłoszenia, firmy

Wtorek, 16 lipca 2024 roku, imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

Podał policjantom fałszywe dane

2016-09-16
Zatrzymany przez ełckich policjantów kierowca podał fałszywe dane osobowe - prowadził auto bez uprawnień, a w samochodzie miał narkotyki.

Fot. policja.pl
Wczoraj nad ranem policjanci patrolujący ulice, w centrum miasta zauważyli samochód, którego kierowca dwukrotnie zawracał na skrzyżowaniu, sprawiając wrażenie jakby się zgubił. Policjanci postanowili więc go wylegitymować.

Kierowca w rozmowie z policjantami unikał odpowiedzi na pytania, a podając dane osobowe spoglądał na kartkę, którą miał na siedzeniu. Okazało się że, mężczyzna miał przygotowaną „ściągę” z danymi innej osoby. Policjanci szybko ustalili, że kierowca chciał ich wprowadzić w błąd co do swojej tożsamości. Ustalili też jego prawdziwe dane. Okazało się, że to 32-letni mieszkaniec Suwałk.

Podczas dalszych czynności policjanci znaleźli przy mężczyźnie 2 plastikowe opakowania, w których ukryte było 4 torebki z zapięciem strunowym z białą, skrystalizowaną substancją oraz 4 takie same torebki z białym proszkiem. Ponadto w miejscu zamieszkania 32-latka znaleziono 10 torebek strunowych z białym proszkiem oraz wagę elektroniczną i młynek do marihuany.

Wszystkie substancje zostały zabezpieczone do dalszych badań laboratoryjnych. Jeżeli potwierdzą one, że to narkotyki, za ich posiadanie 32-latkowi grozi kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

Dodatkowo mężczyzna odpowie za podanie fałszywych danych osobowych oraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień, gdyż okazało się, że w lipcu bieżącego roku prawo jazdy zostało mu zatrzymane za przekroczenie dozwolonej prędkości.
iS (KWP)

Reklama


do góry